Sülearvuti ekraan must ?

Sülearvuti ekraan must

Kui arvuti ei anna käivitamisel pilti ette, võib sellel olla mitmeid põhjuseid. Mõned levinumad põhjused oleksid: arvuti toiteprobleemid ehk arvuti ei saa kas laadijast või/ja akust vajaliku toidet. Ekraani paneeli ja emaplaadi ühenduse viga. Või üldse ekraani paneeli enda viga.  Tegelikult põhjuseid on liiga palju, et neid kõiki siin loetlema hakata.
Peamised kolm põhjust:

Esimene ja kõige levinum põhjus on vigane või must mälumoodul.

Teine põhjus on arvuti püsivara probleemid.

Kolmas põhjus võib olla vigane graafikaart. (Põhjustatud siis üldiselt arvuti ülekuumenemisest – see omakorda tavaliselt põhjustatud tolmusest jahutisüsteemist – vaata ka meie täishoolduse lehte).

Aga samuti võib põhjuseks olla hoopis vigane lintkaabel, vigane taustavalgustus või hoopis lahtine ühendus kuskil nö “õiges” kohas.

Mida saab ise teha kui sülearvuti ekraan on must?

Kahjuks palju ise teha ei saagi sellistel puhkudel. Kuna pea kõik sellised vead vajavad masina põhjalikku diagnostikat ja ka arvuti lahtivõtmist. Sellest olenemata saaks ehk ise kodustes tingimustes ära teha mälumooduli(te) taaspaigalduse ehk “reseat’i”. See võib eemaldada halva kontakti mälu mooduli ja pesa vahelt – mille järel võib probleem laheneda.
Peaaegu kõikidel sülearvutitel pääseb mäludele ligi alt poolt. Enne kui mälumooduleid eemaldama hakkate, veenduge, et aku ja toiteallikas (laadija) oleks arvuti küljest lahti ühendatud. Sülearvuti all võiks olla kaas/luuk/ava (kuidas keegi nimetab), mille saab siis ära keerata ja mälumoodulid pesast välja võtta ning uuesti sisse panna. (NB! Arvutimeistrid ei vastuta valesti tehtud või rikutud seadme(te) eest – kõik mida teete, teete omal vastutusel, meie juhiseid järgides). Kui nüüd arvuti läks tööle, olete õnnega koos ja pääsesite ehk kergelt. Kuid soovitaks kindlasti hooldust sellisele arvutile.
sülearvuti ekraan must

Kui palju remont maksaks?

Kuna eelpool mainituna on põhjuseid palju, siis täpset hinda öelda on raske – oleneb ju konkreetsest veast.
Kuid siiski lisame siia umbkaudsed hinnad mõnele tööle veast lähtuvalt:
LCD paneeli vahetus (UUS paneel) – al. 120€
Videokiibi remont – 120€ – reball al. 180€

Loe lisa:

Microsoft – Miks on arvuti ekraan must.

Wikihow juhend – kui sülearvuti ekraan on must, siis kuidas saab nt. Dell sülearvutil seda lahendada.

HP juhend – kui sülearvuti ekraan on must, siis kuidas saab seda lahendada.

Hinnakiri Too Meile

Kodulehe hooldus Go top