Arvuti ventilaator undab?

Kui arvuti ventilaator teeb ebanormaalselt valju häält, võib see olla tingitud faktist, et arvuti on pikemat aega hooldamata olnud. Täpsemalt rääkides pole ventilaator (või üks nendest) enam töökorras. Mis liigub, see kulub. Sellele protsessile aitab kaasa ka ajapikku arvutisse kogunenud tolm ja lõpptulemusena ventilaatori tasakaalust välja ajanud. Probleem võib tunduda esmapilgul lihtne kuid enamjaolt see ei pruugi nii olla.

Mida saaks ise teha?

Kui tegemist on sülearvutiga, siis ei pruugi olla seal palju, mida ise teha saaks. Seda selle pärast, et antud probleem vajab arvuti lahti võtmist ning põhjalikku professionaalset hooldamist. Mida asjatundjad probleemi osas reaalselt teevad, tundub olevat esmamuljel lihtne – ventilaator võetakse koos jahutussüsteemiga lahti, hooldatakse ära ning pannakse tagasi, vajadusel asendatakse uuega. Millega enamus kasutajad ei arvesta, on fakt, et enamus sülearvuteid on just sellise ehitusega kus jahutus on viimane asi millele ligi saab ehk terve arvuti tuleb pea alguselt lõpuni täiesti lahti võtta ning pärast ka kokku tagasi panna.

Lauaarvutitega on aga teistugune olukord. Nimelt lauaarvutitel on enamjaolt mitu ventilaatorit. Mitu ventilaatorit tähendab mitut erinevat kohta, kust müra tulla võib. Arvuti kasutajal/omanikul on võimalik ise kindlaks teha mis ventilaator müra teeb ja enamjaolt ka võimalik see ise ära vahetada. See eeldab muidugi seda, et te teate mis mõõtmetes ventilaator on, kust leida sellele kvaliteetset asendust ning missuguse pistikuga ja kust sellele vool peale tuleb. Kui tegemist on aga arvuti toiteplokis oleva ventilaatoriga, tuleks arvuti tuua asjatundjate kätte, kuna toiteplokist käivad läbi suuremad voolud mis võib olla inimesele ohtlik. Samuti hooldame ka lauaarvuti ventilaatoreid, mis tähendab, et ilmtingimata ei peagi antud ventilaatorit vahetama.

NB! Arvutimeistrid ei vastuta valesti tehtud või rikutud seadme(te) eest – kõik mida teete, teete omal vastutusel, meie juhiseid järgides. Kui probleem sai lahendatud, olete õnnega koos ja pääsesite kergelt. Kuid pigem soovitaks sellise probleemiga arvuti tuua hooldusesse, asjatundjate kätte anda.

Kui palju remont maksaks?

Olenevalt kas tegemist on laua- või sülearvutiga, on ka hinnad erinevad:

Sülearvuti täishooldus (keeruka ehitusega masin) – ca 45€
Sülearvuti tolmust puhastus (lihtsamalt puhastatav) – ca 15€
Lauaarvuti tolmust puhastus ja ventilaatorite hooldus – ca 15-20€
Lauaarvuti täishooldus (tolm, termopasta/padjad, ventilaatorid, kaabeldus, tarkvara puhastus) – ca 45€

NB! Ventilaatori vahetuse korral lisandub varuosa hind.

Kodulehe hooldus Go top