Kas sülearvuti läheb kuumaks ?

Omate sülearvutit mis läheb ebanormaalselt kuumaks? Võiks lausa kodus radiaatoreid maha keerata kuna laptop kütab üksi juba maja ära. Miks see nii on? Tegelikult ühest vastus sellele polegi või õigupoolest nagu ikka oleks? Asi selles, et see võib olla põhjustatud pärist mitmes asjaolust.
Nimelt võib olla jahutussüsteem niivõrd tolmune, et õhk ei saa piisavalt liikuda läbi vajalike avade.
Teiseks võib olla hoopis jahutus ventilaator otsa lõppenud – samuti võib olla see põhjustatud liigsest tolmust (ventilaatori labadele tekib vastukoormus paksu tolmu näol ja juhtelektroonika sureb ülekoormuse tõttu maha).
Samuti võib olla termopasta kuivanud või oma soojusjuhtivuse kaotanud – viimane küll on pisut ebatõenäolisem, kui tegu pole just kõige esimese sülearvutiga maailmas, siis võib see pasta seal oma soojusjuht omadused küll juba maha kanda.
Põhjuseks, et sülearvuti läheb kuumaks, võib ka olla see, et sülearvutil endal on kogu jahutuse ja arvuti enda korpuse disain halb. Ebapiisav õhuvool, pisikesed avad, liiga väike jahutusvõimsus protsessori mudeli kohta ja nii edasi ja nii edasi ja nii edasi. Põhjuseid on päris palju. Ka isegi selline asi nagu mittetoimiv soojustoru ehk “heatpipe” – kui soojustoru ei kanna enam soojust protsessori pinnalt jahtusradikani ei saagi soojus arvutist välja kanduda, sellest tulenevalt sülearvuti läheb kuumaks, üldjuhul nii kuumaks, et lülitub lausa välja.

 

Aga mida siis teha?

Üks esimesi asju oleks, et kuulata kas ventilaator töötab. Seda saab teha kuulates kõrvaga kas on ventilaatori häält kuulda. Mõnel masinal saab põhja alt, läbi õhuava vaadata kas ventilaator käib ringi või mitte.
Kui ventilaator käib ringi, siis tuleks vaadata kas õhk liigub sülearvuti külje peal olevatest avadest välja või mitte. (selleks kõige parem moodus on panna enda huuled töötava sülearvuti õhuavade lähedale – avad asuvad sülearvutitel külgede peal. Nimelt huultega on väga hästi aru saada kas õhk liigub või mitte. Väljuv õhk peab olema vähemalt soe võib olla ka kuuma poolsem, see on normaalne. Aga kui õhku ei tule, või tuleb väga vähe, siis on ilmselt radiaator ummistunud tolmust. Siis tuleb masin lahti võtta ja ära puhastada.

Kui seda teha ei julge või puuduvad piisavad teadmised selleks, siis kõige kiirem ja valutum oleks see tuua meie juurde Arvutimeistritesse. Hooldame kiirelt masina ära (paljudel juhtudel saame teha ka ootetööna sellist tööd).

Palju see puhastus maksab?

Puhastuse hinnad on kiirhoolduse puhul 15€ ja täishoolduse puhul 45€

Kodulehe hooldus Go top