Arvuti on uskumatult aeglane – milles asi?

Aeglane arvuti on tänapäeval väga levinud probleem. Seda sellepärast, et enamjaolt on arvuti jõudluses kuskil n.ö “pudelikael” mille taha jääb kõik kinni. Esmane näide oleks aeglane kõvaketas. Kui kõvaketas on aeglane, võib juhtuda olukord kus arvuti ei suuda andmeid töödelda kuna lihtsalt ei jõuta õigeaegselt andmeid lugeda ja kirjutada ning tulemus ongi aeglane arvuti. Teine näide oleks aegunud raudvara – näiteks ei suuda protsessor piisavalt kiiresti läbi töödelda andmeid mis ette antakse ja arvuti oleks justkui mõneks ajaks kinni kiilunud.

Kuidas muuta arvuti kiiremaks – mida saab ise teha?

Kui arvuti on liiga aeglane, et sellega ei saa enam asju ajada, on vaja midagi ette võtta. Aga mida saab lihtkasutaja selleks ise teha?
Esimene samm oleks teha viiruste ja pahavara skänneerimine olemasolevate võimalike tarkvaradega. Nende puudumisel tuleb vastavad programmid enne hankida.
Teine samm oleks teha arvutile puhastust ajutiste failide osas kasutades näiteks programmi “CCleaner”. Ajutised failid on sellised andmed mida keskmine kasutaja ei kasuta – näiteks külastatud veebilehtede pildid, elemendid, arvuti prügikasti jäänud failid jne.
Kolmas samm oleks vaadata kui palju muutmälu arvutil kokku on. Kaasaegse arvuti osas on 4GB mõistlik ning alla selle ei ole soovitatav (Windows Vista, Windows 7 ja järgnevad versioonid).
Neljas samm oleks kaaluda SSD ketta ostu, mis muudaks arvuti käitumist drastiliselt. Ent see on juba teema, mida soovitaks pigem arutada koos asjatundjatega kuna osades sülearvutites võib tekkida probleeme seoses SSD ja selle toimimisega.

Rohkem informatsiooni SSD ketaste kohta saab SIIT.

Kui palju remont maksaks?

Kuna eelpool mainituna on põhjuseid palju, siis täpset hinda öelda on raske – hind oleneb ikkagi konkreetsest veast ja selle lahendusest.
Sellegi poolest lisame siia umbkaudsed hinnad mõnele tööle veast lähtuvalt:
Arvuti Diagnostika – 15€.
Viiruste ja pahavara eemaldus – ca 35€ (oleneb nakatuse tasemest).
Windowsi paigaldus koos põhiliste programmide ja driveritega – ca 35€.

 

Vaata Hinnakirja

Kodulehe hooldus Go top