Arvuti jookseb kokku, milles asi ja kuidas lahendust leida ?

Kui arvuti jookseb kokku, võib see olla enamjaolt põhjustel kus arvuti ei suuda miskipärast lugeda ja/või kirjutada töötamiseks vajalike andmeid. Antud tagajärje tekitajaid võib olla mitmeid. Lihtsamateks näideteks on vigane kõvaketas mille pealt ei suuda arvuti tähtsaid faile maha lugeda, mälumoodulid mis annavad vigast infot, vigased süsteemi driverid mis ajavad süsteemi lõpmatusse “nõiaringi” või korrupteerunud failisüsteem tänu millele ei ole võimalik arvutil vajalikku informatsiooni saada. Lühidalt öeldes on potentsiaalseid põhjustajaid palju.

 

Mida saaks ise teha ?

crash
Kõige murevabam ja kiirem lahendus on tuua oma probleemne arvuti meie juurde. Vaatame masina põhjalikult üle, diagnoosime vea, teeme teile vastava pakkumise seoses remondi ja/või hooldusega ning tegutseme edaspidi vastavalt sellele.

Palju remont maksab?

Kuna probleemi põhjustajaid võib olla mitemid erinevaid, siis otsest hinda kohe öelda on kahjuks raske. Sellegipoolest toome välja osad hinnakirja punktid:
Diagnostika meil arvuti kohta on 15€.
Eraldi üksikutele komponentidele (nt. kõvaketas, mälumoodulid jne.) on diagnostika 5€.
Arvuti operatsioonisüsteemi paigaldus (enamjaolt Windows, olenevalt arvutist ja kliendi soovist) koos põhiliste programmidega on 35€

On teil tunne, et teie arvuti on sajandeid vana?

Tekkib tahtmine arvutile vänt külge panna, et asju käima saada?

Kui soovite ise kätt proovida:

arvuti jookseb kokku

Kui arvuti jookseb kokku ja soovite omal jõul probleemi lahendamist proovida, oleks esimeseks toiminguks mälutest. Miks just mälutest? Sest kui programmid kasutavad mälu milles esineb vigaseid kohti, hakkavad samad programmid edaspidi valeinfot andma ja saama, mis võib omakorda põhjustada programmide ning koguni terve süsteemi kokku jooksmist.

Mälusid saab testida erinevate programmidega – nendest üks parim on memtest86. Laadige tasuta programm alla memtest.org kodulehelt ja põletage programm plaadile kasutades imgburn tarkvara. tehke arvutile restart ja seadistage arvuti, et süsteem alustaks laadimist äsja tehtud plaadi pealt (tavapärase kõvaketta asemel).

Üks kindlaim viis selle tegemiseks on minna arvuti käivitamisel BIOS seadetesse. Et seda teha, tuleb lauaarvutil vajutada korduvalt DELETE klahvi ja sülearvutitel tootjast varieeruvalt F1-F9. Seadetes BOOT valiku alt seadistage CD-DVD lugeja esimeseks. Pärast seda salvestage seadistus ära (enamjaolt pakutakse seda väljumisel).

Nüüd arvutit käivitades hakkab arvuti laadima esmalt cd-dvd plaadi pealt. Eeldusel, et mälustesti programmiga plaat on arvuti plaadilugejas, alustab ta nüüd mälutestiga.
Laske programmil töötada kuni too lõpetab vähemalt teise testimise ringi (võib ka rohkem testida, mida kauem teha, seda parem). Mälutesti lõpetades minge kindlasti tagasi BIOS seadetesse ja muutke arvuti kõvaketas (HDD) esimeseks seadmeks tagasi – vastasel juhul kui arvutit käivitate, võib ta proovida süsteemi laadimist sisestatud cd-dvd plaadi pealt.

Artikkel, kus on mälutesti tegemine samm-sammu haaval ära kirjeldatud, on tulekul.

Kontaktinfo :

Pärnu mnt 142, Tallinn, 11317
info@arvutimeistrid.ee
Mob: +372 56 47 88 46

 

Vaata lisaks ka hinnakirja
Lisaks lugemist:
Sinine ekraan – Vikipeedia
Püsimälu – Vikipeedia
Draiverid – Vikipeedia
Nuhkvara – Vikipeedia

Kodulehe hooldus Go top