Sülearvuti ekraan must ? Aga voolu võtab arvuti sisse ja tuled põlevad?

Kas omate või olete kohanud arvutit millel toide tuleb järgi ja isegi tuled põlevad aga ekraan jääb mustaks?

Mis seda põhjustab?

  • Vigane LCD-paneel.
  • Probleemid mäluga.
  • Vigane kontakt paneeli ja emaplaadi vahel.
  • Graafika või kiibistiku probleemid.
  • Vigane BIOS- ehk maakeeli põhiline sisend- ja väljundsüsteem.

Sülearvuti ekraan must ?

Sülearvuti ekraan must

Kui arvuti ei anna käivitamisel pilti ette, võib see olla tingitud mitmest asjast – kas arvuti saab eluks vajaliku voolu, kas ekraanipaneel saab emaplaadiga ühendust, kas paneel ise on töökorras, jne – põhjuseid jätkub.
Peamised kaks põhjust on kas vigane või must mälumoodul. Teine põhjus võib olla vigane graafika osa emaplaadist. (Põhjustatud siis üldiselt arvuti ülekuumenemisest ja liiga harvast hooldusvälbast).
Aga samuti võib põhjuseks olla hoopis vigane lintkaabel, vigane inverter (annab siis toidet ekraani taustavalgustusele) või hoopis lahtine ühendus kuskil nö “õiges” kohas.

Mida saab ise teha?

Kahjuks palju ise lihtsalt teha ei saagi sellistel puhkudel. Kuna pea kõik vead vajavad masina põhjalikku diagnostikat ja kindlasti ka arvuti lahtivõtmist. Aga ise saaks võibolla kodustes tingimustes ära teha mälumooduli(te) taaspaigalduse ehk “reseat’i”. See võib eemaldada halva kintakti mälu mooduli ja pesa vahelt – arvuti võib taas ellu ärgata.
Peaaegu kõikidel sülearvutitel pääseb mäludele ligi alt poolt. Enne kui mälumooduleid eemaldama hakkate, veenduge, et aku ja toiteallikas (laadija) oleks arvuti küljest lahti ühendatud. Sülearvuti all peab olema kaas/luuk/ava kuidas keegi nimetab, mille saab siis ära keerata ja mälumoodulid pesast välja võtta ning uuesti sisse panna. (NB! Arvutimeistrid ei vastuta valesti tehtud või rikutud seadme(te) eest – kõik mida teete, teete omal vastutusel, meie juhiseid järgides). Kui nüüd arvuti läks tööle, olete õnnega koos ja pääsesite ehk kergelt. Kuid hooldusesse oleks kindlasti tarvis tulla sellise arvutiga.
sülearvuti ekraan must

Kui palju remont maksaks?

Kuna eelpool mainituna on põhjuseid palju, siis täpset hinda öelda on raske – oleneb ju konkreetsest veast.
Kuid siiski lisame siia umbkaudsed hinnad mõnele tööle veast lähtuvalt:
LCD lintkaabli remont või vahetus – ca 40€
Videokiibi remont – 95€ – reball al. 145€
Inverteri vahetus – ca 39€Kui piisab ainult mälude taaspaigaldusest siis ca 5€ (saab teha kohe kohapeal ootetööna) – puhastame ära ka mälude kontaktid.

Loe lisa:

Microsoft – Miks on arvuti ekraan must.

Hinnakiri Too Meile

Go top